Kviečiame į seminarą „STRESO ĮVEIKOS ĮGŪDŽIŲ MOKYMASIS NAUDOJANT SOCIO-PSICHODRAMOS METODUS”.
Seminaro lektorė Tatjana Kriukova – psichologijos mokslų habilituota daktarė, Kostromos Nekrasovo valstybinio universiteto profesorė, sertifikuota psichodramos terapeutė (Rusija).

Seminaras vyks balandžio 22-23 dienomis, Šiaulų universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto diskotekų salėje (P.Višinskio g. 25, Šiauliai).
Seminaro pradžia 10 val. Seminaras vyks rusų arba/ir anglų kalba.
Dalyviams bus išduoti ŠU TSI kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Seminaro dalyvių skaičius ribotas.
Seminaro mokestis Lietuvos meno terapijos asociacijos nariams – 65 Eur.
Seminaro mokestis Lietuvos psichodramos draugijos nariams – 75 Eur.
Seminaro mokestis ne asociacijos nariams – 95 Eur.
Registruotis į seminarą galima iki š. m. balandžio 17 dienos.

Registracija bus patvirtinta, pervedus dalyvio mokestį į LMTa sąskaitą: LT277300010124077217, banko kodas 73000; gavėjas - Lietuvos Meno terapijos asociacija, kodas 302543485.
Būtina nurodyti mokesčio paskirtį: seminaras “Socio-psichodrama” ir dalyvio vardą, pavardę.

Dalyvių registracijos į seminarą forma šioje nuorodoje: http://goo.gl/forms/qe5u8hDPk0

Seminaro dienotvarkė šioje nuorodoje: seminaro programa

Pasiteirauti galite:
- el. paštu: menassveikatai@gmail.com
- tel. 8 620 69450


2015 m. gegužės 29-30 dienomis įvyko praktinis patyriminis dailės terapijos seminaras "BAIMĖ. KAIP JĄ ĮVEIKTI". Seminaro lektoriai: psichoterapeutas psichoanalitikas profesorius Peter Petersen (Vokietija) ir dailės terapeutė Anna Schwerdtfeger (Olandija).NAUJIENLAIŠKIS. 2015 žiema.
Apšerkšniję mūsų žiemos – balta balta, kur dairais... Sveika, balta žiemuže, su snaigių skarele... Mes išbėgome į kiemą ir sutikom baltą žiemą... Pūgos šuoliuoja per girią baltą. Pilkas zuikeli, ar tau nešalta?.. Apsnigta žemelė, šaltas vėjas pučia... Tokios iš vaikystės ataidinčios eilėraščių eilutės sąmonėje piešia žiemą – šaltą baltą... Bet ar visiems?.. Ar visada?...
...Tamsu ir šalta..., darganos ir virusai..., varvanti nosis ir varginantis kosulys..., slidūs keliai ir šaligatviai..., purvino sniego krūvos..., iš kojų verčiantis vėjas..., „smaugiančios“ šildymo kainos... Atrodo, nemėgti žiemos tikrai yra už ką. O gal ir ne?.... Skaityti daugiau...Praktinis patyriminis seminaras „INTUITYVUSIS PIEŠIMAS IR DAILĖS TERAPIJA VIDINIAMS ASMENYBĖS RESURSAMS PLĖTOTI“"
Š.m. lapkričio mėn. 25–26 dienomis, Lietuvoje viešėjo mūsų asociacijos garbės narė prof. habil.dr. Liudmila Lebedeva ir vedė seminarą tema "Intuityvusis piešimas ir dailės terapija vidiniams asmenybės resursams plėtoti".

NAUJIENLAIŠKIS. 2014 ruduo.
Vasaros džiaugsmai jau rimsta, ruduo pamažėl pratina prie naujo gyvenimo ritmo, tačiau kol gamtos spalvos dar tokios įvairios ir ryškios, kol nosis uodžia ypatingus ir tik rudeniui būdingus kvapus, smagu prisiminti, kur vasarą būta, kas pamatyta, kas išgirsta, kas išgyventa. Ir, aišku, labai norisi tais įspūdžiais dalytis su kitais, pasidžiaugti savo ir kitų patirtimis. Galbūt tai irgi yra dalis „širdies lobių“, kurių ieškota IV-oje LMTa meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų vasaros stovykloje, kvietusioje išgirsti savo širdį, pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, geriau suprasti savo patirtis – juk matyti galima tik širdimi, svarbiausi dalykai akimis nematomi. Tai viena iš „Mažojo princo“ Lapės pamokų, prisimintų gegužės 30–31 dienomis vykusiame prof. dr. P. Petersen ir dailės terapeutės A. Schwerdtfeger seminare „Terapiniai santykiai ir pasitikėjimas“.... Skaityti daugiau...Meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų vasaros stovykla "ŠIRDIES LOBIAI".
2014 m. liepos 11-13 dienomis įvyko IV-oji Lietuvos meno terapijos asociacijos organizuota meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų vasaros stovykla. Stovykla šiais metais įsikūrė Daugodų k. (Raseinių r.) prie Dubysos, netoli nuo Maironio gimtinės. Stovyklos moto „Širdies lobiai“, atvirkščiai nei šiuose kraštuose gyvenusio Maironio žodžiai "Tiek sykių proto prityrimas man širdžiai patarė tylėt" (eil. „Širdis ir protas“, 1920 m.), kvietė išgirsti savo širdį, pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, geriau suprasti savo patirtis.Praktinis patyriminis dailės terapijos seminaras "TERAPINIAI SANTYKIAI IR PASITIKĖJIMAS".
2014 m. gegužės 30-31 dienomis, Lietuvos meno terapijos asociacijos iniciatyva jau antrą kartą įvyko psichoterapeuto psichoanalitiko prof. P. Petersen (Vokietija) ir dailės terapeutės A. Schwerdtfeger (Olandija) praktinis patyriminis seminaras. Seminaro tema - "TERAPINIAI SANTYKIAI IR PASITIKĖJIMAS".


NAUJIENLAIŠKIS
Prieš pradėdami naują Gyvenimo kelio atkarpą, kiekvienas stabtelime ir peržvelgiame, kiek ir kaip per tuos metus eita nueita – galbūt nuolatos vis kopta ir kopta aukštyn į tokią įkalnę, kad dar ir dabar viršūnės nematyt... Galbūt dažniau ritasi nuokalne, o gal pėdinta žvyrkeliu, karts nuo karto aiktelint iš skausmo, pataikius užlipti ant aštraus akmenuko... Gal nusukta į dulkėtą keliuką ir kol kas belieka laukti, kad, nusėdus dulkėms, pamatysi, ar tinkama kryptimi nukeliauta, ar visgi atsidurta aklakely... Galbūt visus metus dažniausiai lėkta greitkeliu, tik retsykiais stabtelint trumpam atsipūsti pakelės aikštelėje, ir dabar tesisuka galvoje viena mintis – velkant koja už kojos paprasčiausiai vaikštinėti miško takeliu... O gal ramiai ir maloniai riedėta, žinant aiškų maršrutą... Manytume, kad būtent toks Kelias šiemet eitas Lietuvos meno terapijos asociacijos .... Skaityti daugiau...NAUJIENLAIŠKIS
Tikrai neklysime sakydami, kad meilė – dominavęs jausmas LMT asociacijos organizuotose vasaros veiklose. Ją – besąlygišką, nuoširdžią, nesavanaudišką – jautėme iš prof. P. Petersen ir A. Schwerdtfeger, 2013 m. birželio 1–2 dienomis Lietuvos meno terapijos asociacijos organizuotame ir Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institute vykusiame seminare „Meno terapija: poveikis ir galimybės asmenybės vystymuisi“. Bendravimas su šiais žmonėmis tarsi atliepė Šv. Jono Marijos Vianėjaus mintis: Žmogus, mylintis savo artimą, nebūna išdidus; jis nesistengia iškilti virš kitų žmonių; jis niekada nesmerks jų elgesio; jis nemėgsta kalbėti apie tai, ką jie daro. Savo artimą mylintis žmogus neieško savo artimo veikimo priežasčių; jis niekada nemanys, kad elgiasi geriau nei kiti, niekada nenori iškilti aukščiau savo artimo; ... Skaityti daugiau...III-OJI LIETUVOS MENO TERAPIJOS ASOCIACIJOS STOVYKLA BURVELIUOSE
Lietuvos meno terapijos asociacija š. m. liepos 12–14 dienomis organizuoja trečiąją meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų vasaros stovyklą Burveliuose. Pasakojimai apie gražią meilę liudijančią Daniliškio liepų alėją, mintis, jog Krekenavoje gyventa Maironio, „Pavasario balsuose“ besiveržiančio visą žmoniją meile apglėbti, ir Č. Milošo, iš dalies autobiografiniame romane „Isos slėnis“ neslėpusio šiltų jausmų savo gimtinei – Šeteniams ir Nevėžio pakrantėms, subrandino šios vasaros stovyklos moto – „Meilė artimui savo...“. Skaityti daugiau...NAUJIENLAIŠKIS
Naują supratimą ir požiūrį atveria ne lengvas, be kliūčių gyvenimas, bet įtempti ir sunkūs mūšiai, suteikiantys mums žinių, būtinų tolesniam tobulėjimui. Žiūrėdami į visus sunkumus kaip į dovanas, kurių pasekmės suteikia paguodą, sutiksime juos priimti ir įvertinsime. Be sunkumų mes tarsi sustingtume. Šiais K. Casey ir M. Vancenburg žodžiais įprasmintinos Lietuvos meno terapijos asociacijos šiųmetės veiklos, kurių ne viena laikytina ambicingu iššūkiu, savo galimybių išbandymu, kai, net apėmus silpnumui, suvoki, jog tėra tik vienas kelias – kelias į priekį ir trauktis negali... Skaityti daugiau...Praktinis patyriminis seminaras "MENO TERAPIJA: POVEIKIS IR GALIMYBĖS ASMENYBĖS VYSTYMUISI"
2013 m. birželio 1-2 dienomis, Lietuvoje jau antrą kartą viešėjo Vokietijos psichoterapeutas psichoanalitikas profesorius P.Petersen. Šį kartą su savo kolege, dailės terapeute Anna Schwerdtfeger. Jie pravedė praktinį patyriminį seminarą "Meno terapija: poveikis ir galimybės asmenybės vystymuisi".2013 m. balandžio 27 d. įvyko kasmetinis Lietuvos Meno terapijos asociacijos narių susirinkimas.
Popietinėje renginio dalyje pravestas dailės terapijos seminaras „Mandala dailės terapijoje" (vedėja dr. Asta Vaitkevičienė)


2013 m. kovo 25–27 Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutas ir Lietuvos meno terapijos asociacija kvietė į Tarptautinę mokslinę praktinę konferenciją "MENO TERAPIJA LIETUVOJE: REALIJOS IR PERSPEKTYVOS", skirtą meno terapijos Lietuvoje 20-mečiui.
.
Tarptautinės mokslinės konferencijos medžiagą elektroniniame formate išleido VšĮ "Šiaulių universiteto leidykla". Konferencijoje pristatytus mokslinius pranešimus, straipsnius, tezes, rasite čia ...

NAUJIENLAIŠKIS
Sveikinamės su Jumis jau 2013 metų sausį. Laikas lekia septynmyliais žingsniais, vis sukdamas įsukdamas mus į darbų ir rūpesčių verpetą. Be abejo, ruošdamiesi Naujųjų sutikimui kiekvienas mintimis persvėrėme išlydimųjų metų darbų aruodą, vienur save pagirdami, paguosdami, kitur – pabardami, paragindami. Asociacijos darbų metinį derlių „nuiminėsime“ kaip visada – pavasarį (greičiausiai, balandžio mėn. pabaigoje), per ataskaitinį susirinkimą. Visgi labai tikimės vieni kitus pamatyti anksčiau... Skaityti daugiau...